informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 108 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ranking funduszy emerytalnych
   OFE Polsat, ING Nationale Nederlanden i Generali - to trzy najlepsze otwarte fundusze emerytalne w rankingu "Gazety Wyborczej".
   Fundusze oceniano według trzech kryteriów - wyników inwestycyjnych w ubiegłym roku, średniej pozycji zajmowanej w rankingach publikowanych co pół roku przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz prawdziwego wzrostu. Chodzi o rzeczywistą wartość konta emerytalnego przy założeniu, że od 1999 roku co miesiąc trafiało na nie 100 złotych składki.
   Gazeta pisze, że ubiegły rok był dla OFE wręcz rewelacyjny. Tak zwane jednostki rozrachunkowe, na które fundusze przeliczają nasze składki zyskały średnio 17 procent. To więcej niż wynosi tempo wzrostu gospodarczego w Polsce. Nie bez znaczenia była też hossa na warszawskiej giełdzie, na której fundusze lokują średnio jedną trzecią pieniędzy - zauważa "Gazeta Wyborcza".
   W ubiegłym roku liderem rankingu był ING Nationale Nederlanden, który obecnie o 7 punktów ustępuje Polsatowi. Znaczący awans zanotował niewielki fundusz PeKaO, za którym podąża Allianz. Wśród OFE, które zwolniły tempo są, Commercial Union oraz AIG. Ranking zamyka Skarbiec Emerytura - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.