informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kiedy najem rozliczamy w kosztach?

   Wiadomo w jaki sposób rozliczać związane z najmem lokalu mieszkalnego koszty w okresie samego najmu. Co jednak należy zrobić w czasie, kiedy przeznaczony na wynajem lokal nie jest akurat wynajęty, a cały czas ponoszone są koszty związane z jego utrzymaniem?


   Jak mówi art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do kosztów uzyskania przychodu zaliczyć można wszelkie koszty związane z osiągnięciem przychodu z danego źródła, w tym także poniesione na zabezpieczenie i zachowanie źródła przychodów. Spełnienie tych warunków umożliwia wliczenie wydatków w koszty nawet wówczas, jeśli z obiektywnych powodów przychód nie został osiągnięty. Ponieważ utrzymanie mieszkania przeznaczonego na najem ma na celu uzyskanie przychodu, wydatki z tym związane kwalifikują się więc jako koszty uzyskania przychodu.
   Jeśli więc nieruchomość przeznaczona jest na wynajem, a tylko okresowo pozostaje nieużywana przez najemców i brak umów najmu, wydatki związane z jej utrzymaniem w stanie pozwalającym na późniejsze wynajęcie można rozliczyć jako koszty uzyskania przychodu. Związek jest bowiem zachowany.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.