informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Reprezentacja nie jest kosztem, VAT od niej - tak

   1 stycznia 2007 r. zmianie uległy przepisy ustaw o PIT i CIT. Tym samym zlikwidowana została możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na reprezentację. Nadal jednak można odliczyć VAT od przekazanych na cele reprezentacji towarów pod warunkiem, że będzie ono opodatkowane.


   Zmiany w ustawie o podatku dochodowym wliczają w całości w koszty uzyskania przychodu wydatki na reklamę (publiczną i niepubliczną), wyłączają z nich natomiast wydatki na reprezentację, w szczególności na usługi gastronomiczne, zakup żywności, napojów i trunków. W zestawieniu z przepisami ustawy o VAT budzi to sporo wątpliwości: ponieważ tego typu wydatki nie stanowią już kosztów, naliczony od nich VAT również nie podlega odliczeniu. Jeśli więc towary przekazane zostały na reprezentację nieodpłatnie, nie wystąpi VAT należny - i nie będzie też można go odliczyć.
   Jednak art. 88 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT daje możliwość wystąpienia VAT należnego - w sytuacji, kiedy opodatkowane zostanie przekazanie towarów na cele reprezentacji. Skoro VAT należny już występuje, to opierając się na art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. b) tiret drugi ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - możemy już ten właśnie VAT wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 06-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.