informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę

   Zgodnie z założeniami przygotowanych przez Ministerstwo Budownictwa założeń nowej ustawy Prawo Budowlane, w przypadku działek objętych planem zagospodarowania przestrzennego nie będzie trzeba już występować o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. Wystarczy zgłoszenie z odpowiednimi załącznikami.


   Zmiany mają na celu uproszczenie procedur związanych z budową domów jednorodzinnych. Specjaliści obawiają się jednak, że nowe przepisy mogą drastycznie zmniejszyć bezpieczeństwo takich budowli - "Jeżeli obiekt będzie budowany bez dozoru technicznego, to może to wywołać niebezpieczeństwo dla osób, które budują domy", wyjaśnia obawy Małgorzata Mazur, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sosnowcu. Problem stanowią też same plany zagospodarowania przestrzennego w naszym kraju: tylko ok. 20% wszystkich gruntów jest nimi objętych, a większość z nich jest już zabudowana. Nie wiadomo także jak rozwiązać kwestię odbioru budowy.
   Jeśli jednak zmiany wejdą w życie, inwestor będzie musiał jedynie zgłosić zamiar budowy dołączając projekt budowlany i inne wymagane dokumenty. Jeśli nie będą one wymagały uzupełnień, co sprawdzi starostwo w terminie do 2 tygodni, będzie można zacząć budowę. Takie uproszczenie stanowić będzie dużą ulgę także dla osób, które chcą jedynie rozbudować już istniejący dom o np. taras czy ganek - często bowiem w tej chwili wnioski o pozwolenie kosztowo przekraczają wartość samej inwestycji.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 05-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.