informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google łata Gmail

   Przedstawiciele Google poinformowali, że błąd umożliwiający kradzież kontaktów z książki adresowej poczty internetowej Gmail został naprawiony. Firma zabezpieczyła wszystkie swoje serwisy, które udostępniały książki adresowe użytkowników poczty Gmail.

   Luka umożliwiała stworzenie złośliwej strony WWW, która pozwalała na skopiowanie wszystkich wpisów w książce adresowej Gmail. Błąd był o tyle poważny, że stwarzał świetne źródło informacji dla spamerów, którzy mogli wykorzystywać pozyskane w ten sposób adresy do rozsyłania niechcianej poczty. Został on wykryty przez Haochi Chena, testującego nową funkcjonalność w serwisie Google Video, która umożliwia wybranie z książki adresowej osób, którym chcemy wysłać informacje o filmie. Odkrył on, że funkcja ta pozwalała na przechwycenie tych danych przez inne osoby. Jedynym warunkiem koniecznym do zadziałania mechanizmu było zalogowanie się do poczty, lub innej usługi Google w przeglądarce internetowej.
   Google załatało lukę w serwisie Video już ostatniego dnia zeszłego roku, a inne serwisy, które udostępniały tę samą funkcjonalność, doczekały się naprawy wczoraj. Heather Adkins z działu zajmującego się bezpieczeństwem, powiedziała, że najprawdopodobniej nikt nie zdążył wykorzystać luki i żadne dane użytkowników nie został skradzione.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.