informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mandat za polisę OC z Internetu

   Grzywna do 250 zł i odholowanie samochodu na policyjny parking na koszt właściciela grożą kierowcy, który nie ma przy sobie ważnego dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC. Komputerowe wydruki potwierdzające ubezpieczenie nie są przez policję uznawane, ostrzegają "Super Nowości".

   Obowiązkowe ubezpieczenie OC komunikacyjne można zawrzeć nie ruszając się z domu. W firmach AXA i w Link 4 można to zrobić wyłącznie przez telefon lub Internet. Sprzedaż polis on line prowadzi również wiele tradycyjnych zakładów ubezpieczeń. Po wypełnieniu wniosku i opłaceniu składki klient otrzymuje drogą elektroniczną lub faksem potwierdzenie ubezpieczenia. Może też sobie wydrukować potwierdzenie internetowego przelewu składki.
   - Takie wydruki nie są dokumentami wystawionymi przez zakład ubezpieczeń, twierdzi Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. - Jeżeli kierujący w czasie kontroli okaże tylko internetowe dokumenty, to policjant uzna, że nie legitymuje się on potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego zgodnie z wymogami prawa. Samochód zostanie zatrzymany przez policję i na koszt właściciela odholowany na parking. Odebrany też będzie dowód rejestracyjny i zostanie wypisany mandat na kwotę do 250 zł.
   Jak uniknąć tych problemów? Po zawarciu ubezpieczenia przez telefon lub Internet zakład ubezpieczeń wysyła pocztą dokumenty, które policja uznaje za ważne. Przesyłka dochodzi w ciągu tygodnia. Jeżeli więc ktoś chce kupić polisę drogą elektroniczną, to trzeba to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, radzą "Super Nowości".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.