informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 37 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Największe polskie banki ukarane za zbyt wysokie prowizje
   Instytucje finansowe zmuszone będą zapłacić 200 mln zł kary za zbyt wysokie prowizje za obsługę kart w punktach handlowych.
   Karę nałożył na największe polskie banki Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po pięcioletnim okresie przyglądania się sytuacji przyznał rację Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, która już dawno skarżyła się na kilkakrotnie wyższe niż na Zachodzie prowizje płacone bankom przez polskie sklepy.
   Kara ma być wypłacona niebawem. Trudno jednak stwierdzić, czy punkty handlowe nie wystąpią do banków z roszczeniem dodatkowych odszkodowań. Koszty, jakie poniosły, są bowiem ogromne. Symulacja wykazała, że podczas, gdy Polacy zostawili w sklepach na przestrzeni zeszłego roku 30 mld zł z użyciem kart, to gdyby założyć prowizję dla sklepów na poziomie 1,5 proc., wyszłoby 450 mln zł opłat uiszczonych bankom przez handlowców.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.