informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyt mieszkaniowy będzie przechodził na dzieci i wnuki
   Polskie banki idą śladem zagranicznych i udzielają kredytów mieszkaniowych na coraz dłuższe okresy czasu. Coraz bardziej realne staje się to, co za granicą już ma miejsce – kredyty, które spłacają dopiero dzieci lub wnuki kredytobiorcy.
   Brytyjski bank Abbey udziela kredytów nawet na 57 lat. Niektórzy uważają, że to szaleństwo, ale rosnące ceny mieszkań powodują, że mimo dostępności kredytów, tylko wydłużanie ich okresu pozwoli części osób na zakup własnego lokum.
   Z szaleńczym wzrostem cen mieszkań mamy także do czynienia w Polsce. W ubiegłym roku w największych miastach ceny rosły bardzo szybko – we Wrocławiu przeciętna cena metra kwadratowego wzrosła o 74%, w Poznaniu zaś „tylko” o 30%. Wyższe ceny mieszkań oznaczają konieczność zaciągnięcia wyższego kredytu lub zakupu mniejszego mieszkania. Bankowcy wolą oczywiście to pierwsze rozwiązanie, ale aby mieć odpowiednią zdolność kredytową trzeba wydłużyć okres kredytowania.
   „Wzrost cen nieruchomości sprawia, że 30-letni okres kredytowania nie wystarcza, aby mieć zdolność kredytową” – zauważa Aleksandra Łukaszewicz z Open Finance.
   Jak wynika z analiz, „wielopokoleniowe” kredyty dostępne są już w BRE Banku, który kredyty złotowe oferuje na 45 lat pod warunkiem 20-procentowgo wkładu własnego. Bank Millenium czyni podobnie z wyjątkiem wniesionej przez siebie kwoty. Banki BPH i Pekao S. A. wprowadziły jesienią minionego roku kredyty na 40 lat.
   Fachowcy prognozują na ten rok dalszy wzrost cen mieszkań. Nic nie zapowiada spadku, ponieważ popyt nadal znacząco przewyższa podaż. Ustabilizować ma się podobno sytuacja w Warszawie i Krakowie, które obecnie są najdroższymi pod względem cen mieszkań miastami w Polsce. Dalsze zwiększanie cen powodowane może być także kryzysem na zachodnich rynkach mieszkaniowych. Nadal bowiem kupno mieszkania traktowane jest jako lokata kapitału. A tańsze w stosunku do rynków zachodnioeuropejskich polskie mieszkania stanowią dla zagranicznych przedsiębiorców smaczny kąsek. Będą oni nadal płacić niezbyt dla nich wysokie ceny za mieszkania w Polsce, które dla statystycznego obywatela naszego kraju są już kosmiczne.
   Michał Macierzyński, ekspert portalu Bankier.pl, przestrzega jednak przed zaciąganiem długoletnich kredytów. Jest to, według niego, ryzykowne posunięcie. Przypomina też, że na Zachodzie wiele osób decyduje się na wynajmowanie mieszkań. To sprawia, że stają się bardziej mobilni, a tym samym bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.