informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 127 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rekord komplikacji przepisów w ustawie o PIT

   Przepisy podatkowe już w tej chwili są przesadnie skomplikowane dla większości podatników. W latach 2007-2008 dojdzie do tego jeszcze konieczność szukania informacji nie w samej ustawie, ale w przejściowych przepisach jej nowelizacji. Wielu podatników może sobie nie poradzić.


   Do ustawy o PIT już teraz wprowadzono nowe, korzystne dla podatników przepisy mimo, że skorzystać z nich będzie można dopiero za dwa lata. W rezultacie w kształcie obecnym ustawa opisuje wiele przepisów, które faktycznie jeszcze nie obowiązują - np. skalę podatkową czy zmienione zryczałtowane koszty uzyskania przychodów. Właściwe rozliczenie się będzie więc wymagało odłożenia samego tekstu ustawy i znalezienia odpowiednich zapisów w przepisach przejściowych.
   Problem jest poważny, bo dotyczy około 19 milionów osób, które dotychczas rozliczały się z fiskusem samodzielnie. Być może teraz będą musieli skorzystać z pomocy specjalistów. Jak mówi Marek Gadacz, doradca podatkowy w PricewaterhouseCoopers - "W przeszłości już wielokrotnie istotne dla podatników regulacje znajdowały się w przepisach przejściowych. Zwykle była to jednak konsekwencja likwidacji różnych ulg. Tak skomplikowanej sytuacji, jaka powstanie w przyszłym roku, jeszcze nie było."
   Zdaniem specjalistów, po ponad 140 zmianach ustawy o PIT czas już najwyższy uchwalić całkowicie nowy dokument zamiast kolejnych nowelizacji komplikujących już istniejący.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.