informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyty hipoteczne nadal będą rosły w szybkim tempie
   Parkiet przepytał banki, jakiej sprzedaży kredytów hipotecznych spodziewają się w przyszłym roku. Przewidywania wahają się od 50 do 10 proc. wzrostu nowo udzielonych kredytów hipotecznych w 2007 r.
   Przedstawiciele BPH liczą, że w przyszłym roku portfel kredytowy wzrośnie co najmniej o połowę. W Banku Millennium spodziewają się wzrostu o 40-50 proc. BGŻ stawia na przyrost o 40 proc., a BZ WBK 30-40 proc. W Getin Banku szacują wzrost na poziomie 30-35 proc., w ING BSK i mBanku 30 proc. Dużo mniejszej dynamiki oczekują Pekao i Deutsche Bank PBC. W Pekao oceniają ją na poziomie 18 proc., a w DB PBC na 10-15 proc.
   Przewidywania banków są rozbieżne, jednak banki spodziewają się wzrostu o około 30 proc. Z danych Związku Banków Polskich na koniec października wynika, że w tym roku wyniósł on 61 proc. Wiele wskazuje na to, że na koniec roku dynamika wzrośnie jednak do blisko 65 proc.
   Bankowcy uważają, że czynnikami mającymi wpływ na wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych będzie ich niskie, atrakcyjne oprocentowanie oraz duży popyt na mieszkania. Wpływ będzie mieć także obawa o nieuchronny wzrost cen nieruchomości. Ponadto wskazują na poprawiającą się kondycję gospodarczą kraju, spadek bezrobocia oraz wzrost płac. Przedstawiciele mBanku uważają, że utrzymujący się wysoki popyt na kredyty mieszkaniowe sprawi też, że banki nie będą prowadzić między sobą wojny cenowej.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.