informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 89 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rok 2007 będzie bardzo dobry dla polskiej gospodarki
   Prognozy ekonomistów na nadchodzący rok pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość, gdyż zapowiada się on na równie udany dla gospodarki, co kończący się właśnie 2006. Eksperci spodziewają się, że inflacja będzie stabilna, złoty umiarkowanie silny, stopy procentowe jedynie nieznacznie wyższe, a konsumpcja stanie się motorem wzrostu, gdyż ludzie będą mieli więcej pieniędzy do wydania. Prawdopodobnie w dalszym ciągu rosnąć będą też inwestycje, gdyż firmy zdają sobie powoli sprawę, że jest to warunek konieczny utrzymywania konkurencyjności na coraz bardziej wymagającym rynku.
   Nowym problemem jaki może się pojawić w polskiej gospodarce jest natomiast brak rąk do pracy, co będzie wynikiem emigracji części wykwalifikowanej siły roboczej oraz niedopasowania systemu edukacji do potrzeb rynku. Przedsiębiorcy muszą się spodziewać, że koszty pracy będą rosły w miarę rosnących żądań płacowych pracowników.
   Patrząc wstecz na mijający właśnie rok ekonomiści podkreślają, że był on znacznie bardziej udany od większości prognoz. Wzrost PKB był szybszy niż przewidywali najwięksi – z wyjątkiem Kazimierza Marcinkiewicza – optymiści, rosła konsumpcja przy stabilnej inflacji, a wyjątkowym zaskoczeniem było tempo kurczenia się stopy bezrobocia. Niestety zdaniem części obserwatorów ten okres wyjątkowo udanej koniunktury został w dużej mierze przejedzony, co może przełożyć się na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 27-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.