informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości, oraz: admin, aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ciężarówka korzystniejsza podatkowo

   Nowelizacja przepisów wprowadza od przyszłego roku w życie nową definicję samochodu osobowego. Wiąże się to również z surowszymi warunkami, jakie spełniać będą musiały samochody ciężarowe.


   Nowa definicja samochodu osobowego mówi, że do tej kategorii zalicza się "pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą." Od tej reguły istnieje kilka wyjątków - m.in. otwarta przestrzeń do przewozu towarów, brak oddzielenia tej części od części pasażerskiej. Doprecyzowanie definicji znaleźć można w ustawie o VAT.
   Samochody ciężarowe są bardziej opłacalne dla przedsiębiorców. Przede wszystkim pod względem podatkowym - nie mają ograniczeń jeśli chodzi o rozliczanie amortyzacji, kosztów eksploatacji czy ubezpieczenia i innych związanych z użytkowaniem pojazdu kosztów. Od 1 stycznia do tych zalet dochodzi jeszcze jednorazowa amortyzacja.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 23-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.