informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Odwołanie możliwe nawet po zawarciu umowy

   Mimo, że prawo zamówień publicznych przewiduje prawo do wniesienia odwołania tylko przed ostatecznym zawarciem umowy, nawet po tym terminie można jeszcze wnieść zarzuty. Sąd arbitrażowy nie stwierdzi nieważności umowy, może jednak unieważnić sam przetarg.


   Sprawa, która trafiła do sądu arbitrażowego, dotyczyła przetargu na dostawę sprzętu dla świdnickiego szpitala. W przetargu wystąpiło wiele nieprawidłowości, i w rezultacie już po zawarciu końcowej umowy wniesiony został protest, skarżący zaistniałe błędy. Arbitrzy nie byli jednak pewni, czy powinni zająć się jego rozpatrzeniem. Zgodnie z art. 180 ust. 6 prawa zamówień publicznych, odwołania mogą być składane tylko do momentu zawarcia umowy.
   Uznano jednak wkońcu, iż umowa zawarta została przed upłynięciem 7-dniowego terminu na zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty - toteż przepisy powyższego artykułu nie mają w tej sytuacji zastosowania. Przetarg został unieważniony. Arbitży stwierdzili jednakże w wyroku, że "unieważniając przetarg, nie wypowiadają się w sprawie ważności umowy zawartej z firmą TMS. [...] Stwierdzenie nieważności umowy w sprawie zamówienia publicznego następuje w drodze postępowania sądowego."

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 23-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.