informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Termin składania wniosków

   Jak dofinansować szkolenie z Europejskiego Funduszu Społecznego. To niesamowita okazja dla polskich przedsiębiorstw, aby za niewielkie pieniądze wyszkolić pracowników, wysłać ich na staże lub studia podyplomowe.
   Środkami z EFS na szkolenia zarządza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ale uwaga - o granty nie mogą ubiegać się bezpośrednio pracodawcy. Wniosek o dofinansowanie musi złożyć firma szkoleniowa, szkoła lub instytut naukowy, czyli instytucja, która będzie szkolić pracowników.
   PARP miała pod koniec czerwca ogłosić termin składania wniosków, nie mogła tego zrobić wcześniej, bo czekała na odpowiednie rozporządzenia ministra gospodarki i pracy. Czy termin już jest znany?
   Grażyna Gęsicka, wiceprezes PARP: - Niestety, nic jeszcze nie wiadomo. Cały czas jest aktualny powód: brak niezbędnych aktów prawnych. Wszystkie są wciąż w uzgodnieniach międzyresortowych. W sumie brakuje chyba z sześciu rozporządzeń i, co najważniejsze, ustawy o Narodowym Planie Rozwoju. Dlaczego ta ustawa jest taka ważna? Bo reguluje działanie funduszy strukturalnych i blokuje inne przepisy wykonawcze. Nie możemy ogłosić terminu składania wniosków o dofinansowanie szkoleń, bo np. nie mamy podstaw prawnych do podpisywania umów z ewentualnymi zwycięzcami. I tak dalej. Kiedy ogłosimy termin? Powinniśmy na przełomie czerwca i lipca, ale to tylko odpowiedź poprawna politycznie. Nie wiem, przygotowanie ustawy trwa zwykle od miesiąca do trzech. Ale mam nadzieję, że w ministerstwie przyspieszą i zrobią wszystko, aby jak najszybciej tę sprawę szczęśliwie doprowadzić do końca.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.