informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości, oraz: admin, aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zdrożeje żywność, stanieje internet

   Sejm przyjął ustawę budżetową, która przewiduje, że gospodarka będzie rosła w 2007 r. w tempie 4,6 proc., a bezrobocie spadnie do 14,1 proc. Budżet przewiduje też, że ceny wzrosną średnio o 1,9 proc. "Gazeta Prawna" już dziś przygotowała kompleksowy raport o tym, które produkty i usługi w najbliższych miesiącach zdrożeją najbardziej

   Na wzrost cen wpłynie nie tylko nowo uchwalony budżet - zaznacza "GP". Popyt na mieszkania wyższy niż podaż oraz łatwy dostęp do kredytów hipotecznych sprawiają, że w 2007 roku mieszkania i domy nadal będą drożeć. Według szacunków "GP", najbardziej, bo nawet o 20 proc., mogą zdrożeć mieszkania w niektórych miastach Polski.
   Ponieważ w przyszłym roku wzrosną ceny energii i paliw, tym samym zdrożeje żywność. Według "GP" najbardziej mogą wzrosnąć ceny pieczywa i mleka. Mleko może zdrożeć o kilkanaście proc., a cena zbóż i pieczywa o 10 proc. Niższe plony w 2006 r. wpłyną na możliwą presję podwyżek cen na rynku warzyw i owoców. Warzywa mogą podrożeć o 15 proc., a cukier o 5 proc.
   Zdrożeć mogą leki na receptę, ale nie wcześniej niż pod koniec roku. Podwyżki energii w skali roku w ramach zatwierdzanych taryf przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nie mogą być wyższe niż 3 proc. plus inflacja. Ceny prądu mogą przełożyć się na wzrost innych cen. Od początku nowego roku ceny gazu ziemnego wzrosną o 4-8 proc. Podwyżka akcyzy przełoży się na rozłożoną w czasie 30- groszową podwyżkę cen benzyny na stacjach - pisze m.in. "GP".
   Eksperci spodziewają się, ze 2007 r. przyniesie spadek cen abonamentu telefonicznego, obniżenie cen szerokopasmowego dostępu do internetu oraz spadek średniej ceny minuty rozmowy w sieciach komórkowych.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.