informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jedna firma a regulaminy wynagradzania - dwa

   Zakłady zatrudniające co najmniej 20 pracowników mają obowiązek posiadania regulaminu wynagrodzeń. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zakład przejmowany jest przez inną firmę, również regulamin wynagrodzeń posiadającą.


   Sytuacja w praktyce wygląda wtedy tak, że w firmie istnieją jednocześnie dwa różne regulaminy wynagrodzeń - jeden zakładu przejmującego, drugi zakładu przekazywanego. Nie ma wśród specjalistów i instytucji zgodności co do tego, który regulamin i czy może oba, jest wówczas obowiązujący.

Istnieją dwie możliwości:
1. Obowiązują oba regulaminy
   Zgodnie z opinią Państwowej Inspekcji Pracy, istnieje możliwość obowiązywania obu regulaminów. Z zastrzeżeniem, iż jeśli "regulamin obowiązujący u nowego pracodawcy określał zasady wynagrodzenia korzystniej niż ten, który obowiązywał w przejmowanym zakładzie pracy, wówczas stosuje się art.241§1 KP" Mniej korzystne ustalenia starego regulaminu są więc automatycznie zastępowane korzystniejszymi zapisami nowego regulaminu pracy.
2. Obowiązuje tylko jeden regulamin
   Inną opinię wyraża tutaj Ministerstwo Pracy. Zgodnie z nią, "pracownik przechodzi z dotychczasową umową o pracę i z tymi elementami regulaminu wynagradzania, które dotyczą tej umowy i jego warunków zatrudnienia." Jeśli więc zapisy będą mniej korzystne, nowy pracodawca musi wręczyć pracownikom wypowiedzenia zmieniające w celu ujednolicenia regulaminu.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 14-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.