informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kim jest przeciętny polski inwestor?
   Raport Acxiom Polska oraz Radia PiN 102 FM o polskich konsumentach inwestujących w akcje oraz jednostki funduszy inwestycyjnych.
   Oszczędzanie do przysłowiowej ‘skarpety’ już dawno przestało być modne. Teraz nie jest najważniejsze, aby odkładać pieniądze na czarną godzinę, ale aby wykorzystać w pełni gromadzone środki i je pomnażać. Najbardziej zapobiegliwi Polacy zarabiają inwestując w akcje oraz jednostki funduszy inwestycyjnych, uznawane wciąż za bardziej wyrafinowane instrumenty finansowe. Acxiom Polska, na podstawie zgromadzonych w Ogólnopolskim Kwestionariuszu Produktów i Usług informacji, przybliżył profil polskiego inwestora.
   O zarabianiu poprzez narzędzia inwestycyjne myślą zwykle konsumenci bardziej dojrzali, którzy zaspokoili już swoje podstawowe potrzeby konsumpcyjne – mają już własne M, samochód i dobry sprzęt rtv/agd. Nie dziwi więc fakt, że wśród posiadaczy jednostek funduszy inwestycyjnych, co trzecia osoba jest w wieku 40-49, natomiast co czwarty posiadacz akcji ma 50-59 lat. Inwestują zwykle osoby lepiej wykształcone – blisko 40% nabywców jednostek funduszy i 30% nabywców akcji legitymuje się wykształceniem wyższym.
   Pomnażanie kapitału to domena ludzi, którzy mogą pochwalić się ustabilizowaną i atrakcyjną pozycją zawodową. Ponad 67% posiadaczy jednostek funduszy inwestycyjnych piastuje wyższe stanowiska w firmach , a 10% inwestorów prowadzi własny biznes. Co się z tym wiąże, nie mogą narzekać na swoją sytuacje finansową: ponad 40% inwestujących w fundusze i akcje zarabia między 2200 a 4000 zł, a dochody co szóstego inwestora przekraczają 4000 zł.
   Posiadacze akcji i jednostek funduszy są lepiej uposażeni i stać ich na odrobinę szaleństwa: ponad 75% z nich posiada własny dom lub mieszkanie, a jedynie niecałe 10% wynajmuje lokum lub mieszka u rodziny, co drugi ma komputer, co trzeci aparat cyfrowy, a co czwarty kino domowe. Wakacji nigdy nie spędzają w domu, wyjeżdżają najczęściej do krajów europejskich, a czasem także poza Stary Kontynent.
   Nie jest zaskoczeniem, że inwestujący w akcje i jednostki lubią nowe technologie oraz chętnie korzystają z różnych produktów finansowych, dzięki którym mogą zarobić lub zaoszczędzić. Co trzeci posiadacz jednostek funduszy inwestycyjnych jest użytkownikiem bankowości internetowej, a co czwarty obracający akcjami korzysta z konta internetowego. Połowa z nich posiada także karty kredytowe.
   Inwestujący cechują się dużą aktywnością także w czasie wolnym – zamiast ślęczeć przed telewizorem (na oglądanie telewizji przeznaczają nie więcej niż godzinę dziennie), wolą uprawiać sport lub przejrzeć gazety, szczególnie te o tematyce finansowej.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.