informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: cykoria
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szkolenia na koszt Unii – darmowe, nie znaczy gorsze
   Gdyby spytać szefów małych i średnich firm, czy szkolenia i podwyższanie kwalifikacji są dla nich ważne – większość odpowiedziałaby, że tak. Dlaczego więc w 2005 r. w edukację zainwestowało niewiele ponad 10% przedsiębiorców?
   Wyjaśnienie tej rozbieżności nie jest ani trudne, ani zaskakujące. Chodzi oczywiście o pieniądze. Małe firmy niemal zawsze zaciskają pasa i wydatki na szkolenia są gdzieś na końcu listy wydatków budżetowych. Nie przynoszą bezpośrednich korzyści, nie da się ich przeliczyć natychmiast na zarobione złotówki. Tymczasem w gospodarce opartej na wiedzy to właśnie kwalifikacje i wykształcenie mogą przesądzać o przewadze konkurencyjnej. Jak więc pogodzić potrzebę zdobywania wiedzy z budżetowymi ograniczeniami? Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są przedsięwzięcia edukacyjne dotowane przez Unię Europejską. Jednym z nich jest program E-pracownik – projekt obejmujący szkolenia dla kadry zarządzającej i pracowników małych i średnich przedsiębiorstw.
   Kursy organizowane w ramach programu podzielone są na dwie grupy. Pierwsza z nich obejmuje szkolenia dla użytkowników komputerów, druga – kursy dla informatyków i administratorów sieci. W ramach pierwszej grupy słuchacze mogą zgłębić tajniki obsługi komputera oraz programów biurowych. Wiedza, jaką można zdobyć w trakcie szkoleń nie ogranicza się tylko do podstawowych wiadomości. Hasło „obsługa komputera” oznacza w tym wypadku również zaawansowane funkcje programów biurowych, podstawy programowania w języku Java, wiedzę z zakresu e-biznesu oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Druga grupa kursów realizowana jest przez specjalistów z Akademii Cisco. To zaawansowane szkolenia dzięki którym uczestnicy mogą zdobyć wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, programowania oraz funkcjonowania i bezpieczeństwa sieci komputerowych. Zajęcia w ramach kursów prowadzone są w formie wykładów, pokazów oraz ćwiczeń laboratoryjnych. Te ostatnie są szczególnie użyteczne – pozwalają spotkać się z realnymi problemami i uczą jak radzić sobie z nimi w praktyce.
   Dla małego i średniego biznesu to kluczowe pytanie. Uczestnicy kursów pokrywają 20% ceny – resztę dopłaca Europejski Fundusz Społeczny. W praktyce oznacza to, że koszt kursu waha się od 140 do 930 PLN. Ale kwotę tę można rozliczyć jako tzw. „utracone korzyści”, czyli np.: czas jaki pracownik spędza na kursie zamiast w firmie. Nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów - wystarczy oświadczenie. W przypadku skorzystania z tej formy „finansowania” uczestnictwo w kursie w żadnym stopniu nie obciąża firmowego budżetu.
   Szkolenia są skierowane do właścicieli i pracowników małych i średnich firm, zatrudniających do 250 osób. Firma nie musi istnieć od określonego czasu – ważne jest jedynie, by działała w czasie, gdy jej właściciel, lub pracownicy korzystają z oferty szkoleniowej. Szczegółowe informacje o kursach można znaleźć pod adresem: http://www.epracownik.edu.pl/. Warto zainwestować w wiedzę – tym bardziej, jeśli jedynym kapitałem, którego potrzebujemy jest czas. Mądrze wykorzystane technologie informatyczne pozwalają już dzisiaj uzyskać przewagę konkurencyjną, a w przyszłości ta zależność może być tylko silniejsza. W latach 2007-2013 Unia Europejska, za pośrednictwem różnych programów pomocowych zainwestuje w Polsce ogromne środki. To szansa na potężny skok technologicznych dla naszych przedsiębiorstw. Taka sytuacja więcej się nie powtórzy, tym bardziej warto z niej skorzystać.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.