informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 44 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przybywa ofert pracy

   Barometr Ofert Pracy wskazujący na zapotrzebowanie na pracę w gospodarce wzrósł w październiku i ponownie osiągnął swój szczyt z sierpnia.   Wtedy ogłoszeń o pracę było najwięcej od 1999 r. W całej gospodarce bezrobocie spada, a liczba pracujących systematycznie wzrasta.
   Najlepsza sytuacja na rynku pracy jest jak zwykle w woj. małopolskim i mazowieckim, gdzie stopa bezrobocia jest najniższa spośród wszystkich województw i sięga ok. 12 proc. W małopolskim następuje szybki rozwój przedsiębiorstw usługowych, które coraz więcej zatrudniają. Z oficjalnych danych statystycznych wynika, że w żadnym z sektorów w tym województwie zatrudnienie w ostatnim czasie się nie zmniejszyło. W mazowieckim zatrudnienie wzrasta nieco wolniej, ale równie ustawicznie. W obydwu województwach pozytywne zmiany dotyczą niemal wszystkich branż.
   W woj. wielkopolskim i śląskim po krótkotrwałym spadku liczby ogłoszeń o pracę ich liczba ponownie wzrasta. Oba województwa charakteryzują się dobrym klimatem inwestycyjnym, który sprzyja powstawaniu nowych przedsiębiorstw. 
   W kilku województwach, w których w ostatnim roku przybywało ogłoszeń o pracy, teraz ich ubywa. Tak jest w łódzkim i opolskim. Zatrudnienie co prawda nadal się zwiększa, jednak w najbliższych miesiącach nowe miejsca pracy mogą powstawać nieco wolniej. W tych województwach największy przyrost zatrudnienia notuje się w transporcie, gospodarce magazynowej i łączności.
   Kolejny miesiąc z rzędu zmniejszała się również liczba ogłoszeń o pracy w woj. pomorskim i dolnośląskim. W ostatnim czasie najwięcej osób znalazło tam zatrudnienie w handlu i budownictwie.
   Spośród województw o najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, gdzie stopa bezrobocia sięga 20 proc., najlepsze perspektywy na najbliższe miesiące rysują się dla województwa kujawsko-pomorskiego. Od kilku miesięcy liczba ogłoszeń o nowych miejscach pracy wzrasta tu bardzo szybko - jest ich najwięcej od początku 1999 r. Najwięcej stanowisk powstaje w budownictwie.
   Spośród wszystkich województw wschodniej Polski najwięcej ogłoszeń o możliwości zatrudnienia, głównie z firm budowlanych, pojawiło się w woj. podlaskim. Równie korzystną sytuację obserwujemy w woj. lubelskim. Najtrudniejsza sytuacja panuje w woj. podkarpackim. Tutaj drugi miesiąc z rzędu liczba ofert pracy się zmniejsza.
   BOP to wskaźnik powstający na podstawie liczby ogłoszeń o zatrudnieniu w "Gazecie Praca".


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 10-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.