informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sprawdzaj dane przelewu - pieniądze ciężko odzyskać

   Przelewy internetowe są szybkie, wygodne i dlatego bardzo popularne zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jednak wykonując je należy bacznie zwracać uwagę na to, czy pieniądze wysyłane są do właściwego odbiorcy, bo możliwości cofnięcia poprawnego formalnie przelewu nie ma.


   Przepisy prawa bankowego nie pozwalają na cofnięcie przez bank operacji przelewu, jeśli odbędzie się on zgodnie z procedurami i dane odbiorcy będą zgodne z numerem jego konta. Jeżeli więc odbiorca zostanie ustawiony przypadkowo, np. przez pomyłkowe wybranie kontrahenta z listy zdefiniowanych odbiorców, sporną kwestię wyjaśnić muszą między sobą sami zainteresowani. Jeśli odbiorca polubownie nie zechce pieniędzy oddać, nadawcę czeka długi i kosztowny proces oparty na przepisach o bezpodstawnym wzbogaceniu.
   Z bezpodstawnym wzbogaceniem mamy do czynienia właśnie w przypadku nienależnego otrzymania świadczenia finansowego. Problem polega na tym, że wzbogacony nie musi wcale nienależnych pieniędzy zwrócić jeśli jeżeli je zużył - chyba że zużywając je, powinien był się liczyć z obowiązkiem zwrotu (art. 405 i następne kodeksu cywilnego). Nawet jednak, jesli taka okoliczność nie zajdzie, proces o odzyskanie pieniędzy będzie długotrwały i kosztowny, bez pewności odzyskania błędnie przelanych środków.
   Dlatego też dokonując operacji finansowych przez Internet, należy bardzo dokładnie sprawdzać do kogo naprawdę wykonuje się przelew.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 08-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.