informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Co siódma złotówka w Polsce na czarno
   Praca na czarno to spory problem w niektórych krajach Unii Europejskiej. Polska pod tym względem należy do niechlubnej czołówki, bo Polacy nie ufają swojemu państwu - uważa Bruksela.
   Z danych za ostatnie lata zebranych przez Komisję Europejską w 21 z 25 państw (nie ma wiarygodnych statystyk dla Hiszpanii, Irlandii, Luksemburga i Malty) wynika, że praca na czarno, świadczona zarówno przez obywateli danego kraju, jak i przez nielegalnych imigrantów, może dawać od zaledwie 1,5 proc. produktu krajowego brutto (w Austrii), do nawet ponad 20 proc. (w Grecji).
   W Polsce, według oficjalnie uzyskanych przez Brukselę statystyk, zjawisko to daje ok. 14 proc. naszego bogactwa - to oznacza, że co siódma "wytworzona" w naszym kraju złotówka pochodzi z pracy na czarno. Te pieniądze nie zasilają budżetu, bo pracodawcy i pracownicy nie płacą od tego podatków. Pracujący na czarno nie są ubezpieczeni, a uzyskiwane w ten sposób dochody nie będą im się liczyć do emerytury.
   Podobnie zatrważające w skali rozmiary pracy na czarno co w Polsce stwierdzono w także we Włoszech i Grecji, a z nowych państw - na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Słowacji i w Słowenii. Z nowych państw UE najlepiej jest na Cyprze, gdzie praca na czarno daje tylko 4,2 proc. PKB, a więc mniej niż we Francji czy w Niemczech.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.