informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 33 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Daj pełnomocnictwo, a unikniesz VAT-u

   Dobra wiadomość dla internautów korzystających z aukcji internetowych. Od przyszłego roku udzielając sprzedającemu pełnomocnictwa na działanie w ich imieniu, nie będą obciążeni VAT-em od przesyłek pocztowych.


   Korzyść ta wynikać będzie z likwidacji w nowelizacji ustawy o VAT opłaty 15 zł za udzielenie prywatnego pełnomocnictwa. Zgodnie zaś z art. 11 (A) (3) (c) VI Dyrektywy UE, "podstawa opodatkowania nie obejmuje kwot otrzymanych przez podatnika od nabywcy jako zwrot wydatków poniesionych w imieniu i na rachunek tego ostatniego i które są ujęte na rozrachunkach sprzedawcy." Dlatego też po udzieleniu sprzedającemu pełnomocnictwa prywatnego przez kupującego, możliwe będzie nieuwzględnienie przez niego kwoty kosztów wysyłki pocztowej towaru w jego obrocie. Efektem pełnomocnictwa bowiem będzie to, że sprzedający stanie się tylko pośrednikiem w zawarciu umowy między Pocztą Polską a kupującym - nie będzie więc konieczności refakturowania tej usługi.

Obecnie użytkownicy aukcji internetowych mają trzy wyjścia:  • refakturowanie kosztów opłaty pocztowej i naliczenie od takiej
    refaktury 22% VAT;
  • wliczenie opłaty za przesyłkę w cenę płaconą za towar;
  • złożenie pełnomocnictwa, które wiąże się z opłatą 15 zł.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 07-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.