informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

"Rzeczpospolita": Boom na hotele

   Do końca 2007 roku będzie w Polsce 1,4 tys. nowych hoteli, wynika z przewidywań analityków, na których powołuje się "Rzeczpospolita". Oznacza to, że liczba hoteli wzrośnie o 14 proc.

   W minionym roku inwestycje w branżę hotelarską przekroczyły w Polsce 1,3 mld zł. Prognozy na najbliższe lata mówią o nakładach wyższych niż 2 mld zł rocznie.
   Branża ta ma szansę na dynamiczny wzrost, bo w Polsce wciąż brakuje miejsc hotelowych. W 2005 roku w Czechach na 10 tys. mieszkańców przypadało 220 miejsc w hotelach, u nas - zaledwie 35. Na Cyprze było to 1287 łóżek hotelowych, w Austrii - 703.
   Rośnie także wykorzystanie miejsc noclegowych: z 40,6 proc. w 2000 roku do 43,1 proc. w roku minionym. Według szacunków ekspertów z końcem tego roku "obłożenie" miejsc hotelowych wyniesie w Polsce 62-64 proc. To efekt rosnącej liczby turystów odwiedzających nasz kraj. W 2007 roku powinno ich do nas przyjechać ok. 16,8 mln, czyli o 0,7 mln więcej niż w 2006 roku. A w 2010 roku ma ich już być ponad 19 mln.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.