informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Fala Polaków rezygnuje z zasiłków w kraju
   Ośrodki Pomocy Społecznej w całym kraju informują, że coraz więcej rodzin rezygnuje z zasiłków dla dzieci, bo chcą je dostawać z Unii. Z kraju, w którym legalnie pracuje rodzic dziecka.
   Zaczęło się od Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, gdzie kilka tygodni temu zgłosiło się 600 mężczyzn, których firma z Dębicy zatrudniła w Norwegii. Przyszli z formularzami, że mają legalną pracę, co oznacza, że wszystkim przysługuje legalny zasiłekz zagranicy. Jest o co walczyć. Do tej pory na dziecko przysługiwało im 48 zł, teraz 450 zł. Wystarczy, żeby polski ośrodek wypełnił papiery i odesłał je do Norwegii.
   Opolski ośrodek, który do niedawna dostawał takich formularzy kilka w tygodniu, teraz przeżywa prawdziwy boom - 300 dziennie. Do ośrodków na podkarpaciu trafia ich 50 każdego dnia, podobnie w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce. W Poznaniu liczba osób starających się o zasiłek z zagranicy zwiększyła się z 500 w zeszłym roku do 2,5 tys. w roku 2006.
   Niemcy i Irlandia płacą na dziecko ponad 550 zł, a Wielka Brytania blisko 400 zł. Niemcy wypłacają zasiłek wstecz do trzech lat od momentu złożenia wniosku, jeśli rodzic przez ten czas legalnie tam pracował.
   Ośrodki pomocy społecznej ostrzegają, że jeśli ktoś nie zgłosił, że rodzina ma dochody z zagranicy, to brał zasiłek w kraju bezprawnie. W Polsce zasiłek przysługuje tylko tej rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza 504 zł.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-12-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.