informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Amerykanie pokazują plan budowy polskiego Las Vegas
   Amerykańska firma ACV International LLC przedstawiła oficjalnie plan budowy w przyszłym roku pierwszego z trzech centrów rozrywki w Polsce.
   Inwestycja w Kostrzynie nad Odrą pochłonie 168 mln dolarów i da bezpośrednio 1600 miejsc pracy. Ale warunkiem jej realizacji jest porozumienie z rządem. Reprezentujący ACV International Andrzej Cierzniewski zapowiedział w piątek, że firma jest już zdecydowana na inwestycje w Polsce, ale warunkiem ich uruchomienia jest nowelizacja ustawy o grach losowych. - Piłeczka leży po stronie rządu. Chodzi o zgodę na użytkowanie ponad 2 tys automatów do gry a także zniesienie zakazu otwierania kasyn gry w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców - mówi Cierzniewski. Modlin i Kostrzyn, które wybrali Amerykanie mają mniej mieszkańców. - Projekt przedsięwzięcia został złożony w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Wiedzą o nim także Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki - wyjaśnił Cierzniewski. - Inwestorzy są sprawdzeni i jeśli rząd potraktuje nas poważnie chcemy pierwszą łopatę pod pierwsze centrum rozrywki wbić w Kostrzynie w czerwcu 2005 r. Budowa kompleksu rozrywkowego potrwa ok. roku.
   Kostrzyn ma być pierwszym z trzech centrów rozrywki obok Modlina i Wrocławia wzniesionych przez Amerykanów. Całą inwestycję oszacowano na ponad 600 mln dol. Ma dać bezpośrednio ponad 4 tys miejsc pracy i wygenerować pośrednio zatrudnienie kolejnych 6 tys osób.
   Trzy wielkie centra rozrywkowo-handlowo-wypoczynkowe będą jedyną inwestycja ACV w Europie. We wszystkich trzech jedną z atrakcji ma być wybudowana na licencji George'a Lucasa "ulica cudów" - zurbanizowany teren z wysokimi "gotyckimi" budowlami z restauracjami, kasynami, sklepami itd., gdzie po zmroku odbywać się będzie show światła, dźwięku, ognia i wody.
   Do czasu uzgodnienia porozumienia z rządem o ulgach inwestycyjnych, koncesjach na prowadzenie kasyn i automatów do gry ACV International LLC podpisze z samorządami i właścicielami gruntów jedynie listy intencyjne.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.