informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 14 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Giganci e-płatności rywalizują o polski rynek
   O polskich klientów banków starają się giganci światowego rynku płatności w internecie – Moneybookers i PayPal. Chcą wygrać tańszymi opłatami oraz łatwością dokonywania transakcji – pisze Gazeta Prawna.
   PayPal pierwszy udostępnił polskim internautom możliwość dokonywania przelewów w polskiej walucie. Natychmiast odpowiedział na to jego światowy rywal Moneybookers. W ostatnich dniach zawarł sojusz z portalem Onet.pl, by promować za jego pośrednictwem swoje usługi. Obaj operatorzy oferują konkurencyjne, w porównaniu do opłat bankowych, prowizje za dokonanie przelewów. W przypadku Moneybookers koszt przelewu nie przekracza 0,5 euro, czyli 2 zł. W PayPalu – wysyłający nie płaci za przelew nic, adresat za odbiór pieniędzy – 1,35 zł. Natomiast w banku klient za przelew krajowy zapłaci nawet 5 euro, a za międzynarodowy do 30 euro.
   Dodatkowym atutem operatorów jest możliwość dokonywania transakcji w czasie rzeczywistym oraz łatwość i bezpieczeństwo obsługi. Do dokonania przelewu wystarczy adres e-mail, a adresat nie widzi danych nadawcy, na przykład numeru konta. Operatorzy liczą, że uda im się przyciągnąć polską emigrację, a także internautów handlujących w sieci.
   Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest już ponad 100 tys. kont PayPal. Moneybookers, który działa w Polsce od 2,5 roku, ma dotychczas około 65 tys. użytkowników. Dzięki sojuszowi z Onetem chce w ciągu dwóch lat zdobyć ich około 3 mln.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 30-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.