informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak określić, czy nastąpiło częściowe wykonanie usługi?

   Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług wprowadza zdaniem podatników wiele niejasności dotyczących momentu powstania obowiązku podatkowego. Problemem jest zmiana dotycząca jego powstania po "częściowym wykonaniu usługi".


   Problem polega na tym, że ustawa w żaden sposób nie definiuje, co należy rozumieć pod pojęciem "częściowego wykonania usługi". Jak uspokajają eksperci, to pojęcie w polskim prawie skarbowym nie jest bynajmniej nowe. "W praktyce przyjęło się, że częściowe wykonanie usługi musi oznaczać sytuację, w której obie strony zgadzają się, że pewien etap prac został zakończony i zazwyczaj dokumentują go sporządzeniem protokołu potwierdzającego ich wykonanie. Nie wydaje się, aby ta praktyka miała ulec zmianie wraz z wprowadzeniem planowych zmian do przepisów ustawy o VAT." - wyjaśnia menedżer w zespole VAT Ernst & Young, Roman Namysłowski.
   Z częściowym wykonaniem usługi podatnik będzie miał więc do czynienia tylko wówczas, jeśli obie strony ustalą wynagrodzenie za wykonanie danego etapu usługi. W pratyce więc nowe przepisy obejmą usługi okresowe, ciągłe lub polegające na kolejnych etapach ich wykonywania. Jeśli więc usługa zostanie dobrze opisana w umowie, nie powinno być problemów z niekorzystnymi interpretacjami przepisów przez organy skarbowe.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 29-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.