informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga na wynajem nie uwzględnia wszystkich właścicieli

   Mimo że ulga na wynajem przestała już obowiązywać, nadal pojawiają się związane z nią wątpliwości i spory. W tej sprawie wypowiedział się Naczelny Sądu Administracyjny.


   Skarga kasacyjna wniesiona została przez małżeństwo inwestujące w mieszkania na wynajem, a dotyczyła zakwestionowania przez Urząd Skarbowy sposobu rozliczenia związanej z tym ulgi. Podatnicy podnosili, że wbrew opinii organów podatkowych nie mieli obowiązku uwzględniać przy wyliczaniu proporcji ulgi osób, które z niej nie korzystają choć są współwłaścicielami nieruchomości. Dotyczyło to zwłaszcza dewelopera, będącego osobą prawną ale też posiadającego kilka mieszkań na osiedlu wnoszących skargę. Małżeństwo, mimo korzystnego wyroku sądu I i II instancji, domagało się zmiany uzasadnienia sposobu dokonania obliczeń.
   Sąd merytorycznie zgodził się z argumentami podatników. W uzasadnieniu napisano jednak,że: "przy ustalaniu kwoty przysługującego odliczenia i wyliczaniu proporcji powinni być brani pod uwagę tylko współwłaściciele uprawnieni do ulgi na wynajem. Pozostali współwłaściciele zarówno osoby fizyczne niekorzystające z ulgi, jak i osoby prawne, muszą być wyłączone. Uwzględnienie wszystkich współwłaścicieli powodowałoby w wielu przypadkach znaczne zmniejszenie przysługującego odliczenia, co byłoby sprzeczne z celem ustawodawcy."


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.