informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kiedy należy zaksięgować koszty?

   Dość często zdarza się, że faktury kosztowe księgowane są w okresie rozliczeniowym, w którym zostały wystawione, a nawet dopiero po ich wpłynięciu do firmy. Jest to błędny sposób rozliczania i może zostać zakwestionowany przez organa skarbowe.






   Odmiennie traktowane są dla celów podatkowych zakupione usługi oraz materiały i towary. W księgach rachunkowych, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy o rachunkowości, dane zdarzenie gospodarcze odnotowuje się w okresie, w którym usługa została wykonana lub potwierdzona protokołem odbioru. Inaczej jest jednak w deklaracjach dla celów podatkowych:



  • przy podatku dochodowym ująć je należy zgodnie z datą wystawienia;
  • przy podatku VAT - w okresie wpływu dokumentów lub w określonych przypadkach w terminach szczególnych (np.: dla dostaw energii elektrycznej i cieplnej, gazu przewodowego, świadczenia usług telekomunikacyjnych i radiokomunikacyjnych będzie to okres upływu terminu płatności).

   Faktury zakupowe dokumentujące nabycie materiałów i wyposażenia odnotowuje się w ewidencji zgodnie z faktyczną datą ich zakupu. Zalicza się je do kosztów w tym okresie, w którym zostały wydane lub zużyte.



Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.