informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Frank szwajcarski nie zawsze opłacalny
   Rzeczpospolita pisze, że klienci powoli odwracają się od franka szwajcarskiego. Wartość franka liczona w złotych maleje, ale jego cena na rynkach pieniężnych określona stopą procentową - rośnie.
   Dla kredytobiorcy, który dwa lata temu zaciągnął kredyt na mieszkanie we frankach oznacza to, że maleje mu comiesięczna splata z tytułu spadku wartości franka, ale i rośnie - z racji wzrostu oprocentowania franka. Eksperci Expandera uważają, że te dwie tendencje znoszą się, czyli: to, co zarobimy na tańszym franku, tracimy na wyższym oprocentowaniu. Nadal jednak szwajcarska waluta jest atrakcyjniejsza dla kredytobiorcy od złotego. Według analityków stopy procentowe dla złotego już w połowie przyszłego roku osiągną około 6 proc.
   Głównym powodem rezygnacji z kredytów we frankach jest nawet nie tyle ich mniejsza atrakcyjność, co zapisy Rekomendacji „S”. Ograniczyły one wielu klientom z niską zdolnością kredytową dostęp do tych kredytów.
   W PKO BP udział kredytów we frankach szwajcarskich w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 62 proc, w drugim - 55 proc, a w trzecim - już tylko 41 proc. W Santander Consumer Banku nastąpił spadek z 85 do 55 proc, w Kredyt Banku - z 75 do 50 proc.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 27-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.