informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 22 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rewolucja w windykacji

   Ministerialny projekt nowelizacji ustawy o komornikach i egzekucji, przyjęty w tym tygodniu, wywołał prawdziwą burzę w środowiskach komorniczych i windykacyjnych. Pierwsi są zdania, że zawód przestanie być opłacalny, drudzy czują się urażeni porównaniem ich do środowisk przestępczych.

   Jak wyjaśnił premier Kaczyński - "Firmy windykacyjne, które się rozpleniły w Polsce, są w dużej mierze związane ze środowiskami przestępczymi. Mieliśmy tutaj do czynienia z tolerowaną patologią, i to bardzo ciężką." Minister Ziobro natomiast projekt PiS okresla jako "wielki prezent dla polskich przedsiębiorców" twierdząc jednocześnie, że pomoże on znacznie skuteczniej egzekwować długi.
   Zmiany są równie kontrowersyjne co głębokie. Zgodnie z nową ustawą wzrośnie co prawda liczba komorników (obecnie jest ich 600), zlikwidowane natomiast zostaną rewiry komornicze. Dłużnik będzie miał prawo wybrać, który z komorników zajmie się ściąganiem przysługującej mu wierzytelności. Z takiego rozwiązania zadowoleni są przedsiębiorcy i firmy windykacyjne, które będą mogły współpracować z określoną grupą wybranych komorników.
   Niezadowolenie wyrażają natomiast sami komornicy: "Takie rozwiązania doprowadzą do chaosu w egzekucji, stanowią zagrożenie korupcyjne, a strony postępowania nie będą wiedziały, który komornik jest właściwy do prowadzenia danej sprawy" - mówi Gabriel Pietrasik, prezes Krajowej Rady Komorniczej, dodając, że prawdopodobnie jeszcze bardziej wydłuży to postępowania.
   Komornik będzie miał również obowiązek przyjęcia każdego zlecenia windykacyjnego.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 25-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.