informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości, oraz: admin, ibbltd
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyty złotowe rosną coraz szybciej, ale brakuje już mieszkań
   Parkiet pisze, że końcówka roku nie przyniesie tradycyjnego ostrego finiszu na rynku kredytów hipotecznych. - Brakuje atrakcyjnych nieruchomości - uważa Agnieszka Nachyla, dyrektor departamentu marketingu i rozwoju bankowości hipotecznej w Millennium.
Eksperci potwierdzają jej spostrzeżenia. Tomasz Kowalski z Expandera dodaje, że również ceny nieruchomości poszły tak w górę, że dla części osób stanowią barierę nie do pokonania. W efekcie przyhamowała dynamika przyrostu kredytów hipotecznych. Zmiana wartości kredytów na koniec września 2006 r. wobec września ubiegłego roku wyniosła 55 proc, podczas gdy dwa miesiące wcześniej było to 63 proc.
   Na razie sprzedaż kredytów utrzymuje się jeszcze na bardzo wysokim poziomie. Średnia sprzedaż w sierpniu i wrześniu wyniosła 3,5 mld zł, podczas gdy do lipca było to równo 3 mld zł miesięcznie. Do końca września banki pożyczyły na zakup nieruchomości już 28 mld zł
   Jednocześnie to banki udzielające kredytów w złotówkach odnotowały największe wzrosty sprzedaży we wrześniu w stosunku do sierpnia. - Spadek kursu franka oraz rosnące stopy procentowe w Szwajcarii spowodowały, że również część naszych klientów powoli zaczyna decydować się na zadłużenie w złotych - mówi Tomasz Kowalski z Expandera. Zauważa, że klienci nie wybierają banków pożyczających wyłącznie w złotych, ponieważ chcą mieć możliwość przewalutowania kredytu na franki w razie zmiany sytuacji w przyszłości.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.