informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firmy wolą zatrudniać firmy
   "Solidarność" ostrzega: pod hasłem, że samozatrudnienie wypiera bezrobocie, szerzy się patologia. Pracodawcy odpowiadają: lepsza taka praca niż żadna.
   O problemach ludzi, którzy pracują dla swoich firm jako jednoosobowe podmioty gospodarcze, dyskutowano w środę na konferencji u rzecznika praw obywatelskich. Samozatrudnienie jest bardzo popularne.
   - Gdy pracodawca, wykorzystując przewagę ekonomiczną i sytuację na rynku pracy, zmusza pracownika do samozatrudnienia, zamiast zatrudnić go na etacie, mamy do czynienia z patologią - przekonywał Janusz Śniadek, szef "S". - Samozatrudnienie sprzyja też nieuczciwej konkurencji. Firma, która korzysta z takich pracowników, może działać taniej, bo np. nie płaci za nich składek na ubezpieczenia. Oferuje dzięki temu niższe ceny i wygrywa w przetargach z firmami, które zatrudniają pracowników na etatach - uważa lider "S".
   Rzecznik praw obywatelskich Andrzej Zoll przyznał, że dostaje wiele skarg od osób, które są zmuszane do samozatrudnienia. - Jednak z punktu widzenia pracodawcy koszty pracy są wysokie. Jeśli firma ich nie zredukuje, nie zmusi pracowników do samozatrudnienia, to padnie. A wtedy pracy nie będzie w ogóle. Może więc lepsze jest samozatrudnienie? - zastanawiał się.
   A Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych ostrzegał: - Problemem nie jest brak zatrudnienia na etacie, lecz w ogóle brak pracy. Bałbym się więc wszelkich działań regulujących samozatrudnienie, bo doprowadzą do spadku zatrudnienia. Jedynym sposobem na ograniczenie zjawiska jest zmniejszenie pozapłacowych kosztów pracy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.