informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Od 2008 roku 7-procentowy VAT na mieszkania do 120 metrów kwadratowych
   "Gazeta Wyborcza" dotarła do projektu definicji budownictwa społecznego, opracowanego przez Ministerstwo Finansów. Według dziennika, powołującego się na własne źródła w resorcie, projekt zakłada opodatkowanie 7-procentowym VATem mieszkań o powierzchni do 120 metrów kwadratowych i domów do 200 metrów kwadratowych.
   Jeśli powierzchnia będzie większa, od nadwyżki inwestor będzie płacić VAT w wysokości 22 procent. Jest to rozwiązanie mniej korzystne od projektu opracowanego w lutym przez Ministerstwo Budownictwa, które chciało 7-procentowym VATem objąć domy i mieszkania o powierzchni do 350 metrów kwadratowych.
   Gazeta podkreśla jednak, że sprawa definicji budownictwa społecznego, i co za tym idzie granicy 7-procentowego VATu, nie jest jeszcze przesądzona. Przez najbliższe dwa tygodnie będą trwać tajne uzgodnienia między resortem budownictwa i Ministerstwem Finansów.
   Dziennik przypomina, że w negocjacjach z Unią Polska zagwarantowała sobie możliwość stosowania 7-procentowego VATu na mieszkania i budowlane usługi mieszkaniowe do końca 2007 roku. Od 2008 roku, stawka ma wzrosnąć do 22 procent, jednak obniżoną 7-procentową stawkę będzie można nadal stosować w przypadku budownictwa społecznego - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.