informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 47 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Samozatrudnieni zachowają prawo do stawki 19 proc. pod dodatkowymi warunkami
   Resort finansów zaplanował wprowadzenie od początku przyszłego roku nowych zasad ustalania, co jest działalnością gospodarczą, a co nią nie jest. Ma to pomóc ministerstwu w ograniczaniu zjawiska tzw. samozatrudnienia, które stosowane jest przez część pracodawców, aby obniżyć koszty zatrudnienia poprzez obniżenie składek ubezpieczeniowych.
   Dodatkowo osoba rozliczająca się w ten sposób może korzystać z liniowego podatku 19 proc., co przy uzyskiwaniu wysokich dochodów zmniejsza obciążenia podatkowe. W ubiegłym roku ze stawki liniowej korzystało ponad 260 tys. podatników, co oznacza wzrost o blisko jedną czwartą w porównaniu z 2004 rokiem. Rosnąca popularność stawki liniowej wiążę się przede wszystkim z niższymi kosztami płacy i większą elastycznością zatrudnienia.
   Od 1 stycznia 2007 roku decydujące znaczenie będzie miała umowa zawarta pomiędzy firmą i osobą realizującą samozatrudnienie. Umowa ta nie może przypominać w żaden sposób umowy o pracę. W związku z tym osoba samozatrudniona nie może wykonywać pracy w siedzibie pracodawcy i pod jego kierownictwem. Kolejno nie może również korzystać z jego infrastruktury oraz musi ponosić odpowiedzialność za wykonywanie czynności wobec osób trzecich. Musi również udowodnić, że ponosi ryzyko działalności gospodarczej związane z realizowanymi zadaniami. Co istotne powyższe warunki muszą być spełnione jednocześnie.
   Nie spełnienie choć jednego warunku może spowodować odpowiedzialność karno-skarbową i konieczność zapłacenia zaległych składek ubezpieczeniowych. Podatek naliczony zostanie według skali podatkowej i zapłacony wraz z odsetkami. Zdaniem specjalistów może to ograniczyć niektóre zjawiska negatywne, gdy pracodawca zmusza swoich pracowników do przechodzenia na samozatrudnienie, natomiast nowelizacja nie wyłącza całkowicie takiej możliwości.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.