informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 49 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rosną umiejętności informatyczne Polaków

   Internet w polskich domach i firmach jest coraz bardziej powszechny - wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego
   Z roku na rok przybywa w Polsce gospodarstw domowych wyposażonych w komputery, telefony komórkowe oraz mających dostęp do internetu - pisze w swoim opracowaniu GUS. W kwietniu Urząd przyjrzał się osobom w wieku 16-74 lata oraz przedsiębiorstwom zatrudniającym minimum dziesięciu pracowników.
   Z komputerów korzysta regularnie (co najmniej raz w tygodniu) 43 proc. respondentów, zaś z internetu - 34 proc. To oznacza spory wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat - w 2004 r. odsetek ten wynosił odpowiednio 35 proc. i 22 proc.
   Analitycy GUS podkreślają, że szybko rośnie odsetek gospodarstw posiadających łącza szerokopasmowe (według raportu ma je już 22 proc. polskich gospodarstw domowych). "To sprzyja bardziej intensywnemu korzystaniu z globalnej sieci i z różnorodnych usług świadczonych za pomocą internetu, w tym np. z handlu elektronicznego" - pisze GUS. Z jego badań wynika, że już ponad 12 proc. mieszkańców Polski kupowało przez internet (to o 7 punktów proc. więcej niż dwa lata temu).
   Najczęściej jednak internet służy Polakom (pomijając działalność zawodową) do komunikacji przez e-mail, komunikatory i telefonię internetową, a także do udziału w czatach i forach dyskusyjnych. Co czwarta badana osoba poszukiwała w sieci informacji o towarach lub usługach, co szósta pobierała z sieci gry, filmy, muzykę, brała udział w grach internetowych, czytała czasopisma dostępne online.
   Rosną umiejętności informatyczne Polaków. "Już 44 proc. mieszkańców kraju w wieku od 16 do 74 lat potrafiło kopiować lub przenosić pliki, 30 proc. umiało wysyłać e-mail z załącznikiem, a prawie 25 proc. potrafiło korzystać z arkusza kalkulacyjnego" - pisze GUS. Niektóre dane z raportu wyglądają jednak wręcz nierealistycznie. Według GUS aż 8 proc. badanych potrafi utworzyć stronę internetową, aż co dwudziesty Polak zaś umie napisać program komputerowy w specjalistycznym języku programowania.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.