informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Który bank stosuje najlepsze zabezpieczenia kont w sieci?
   Gazeta Wyborcza wspólnie z portalem finansowym Bankier.pl, sprawdziła, które banki mają najlepszy system zabezpieczeń przed hakerami. Okazało się, że najlepsze zabezpieczenia kont w sieci mają Nordea, ING Bank Śląski oraz BPH.
   Bardzo bezpieczni mogą się też czuć klienci Lukasa, BZWBK, a także działającego tylko w sieci Volkswagen Banku. Na drugiej szali jest grecki Polbank, który stosuje zdecydowanie najsłabsze zabezpieczenia.
   Najbezpieczniejsze banki nie wymagają stałych loginów i haseł, które złodziej mógłby zdalnie przechwycić. W ING i BPH podaje się losowo wybrane z hasła cyfry, Fortisie trzeba dodatkowo "pokazać" bankowi specjalny plik, którego lokalizację zna tylko posiadacz konta, a w Nordei i Volkswagenie hasło za każdym razem jest inne - pochodzi ze specjalnej listy lub kieszonkowego generatora haseł – tokena. Urządzenie to można spotkać także w innych bankach, jednak jest ono dodatkowo płatne.
   Banki sprawdzają klientów także podczas wykonywania przelewu lub definiowania nowego rachunku. Najpopularniejszym zabezpieczeniem są hasła jednorazowe z listy przesyłanej przez bank. Najbardziej liberalny jest Polbank - tu wystarczy podać tylko dodatkowe hasło, niestety za każdym razem takie samo. Banki coraz częściej rezygnują z list haseł na rzecz bezpieczniejszych kodów SMS-owych. Klient z zarejestrowanego wcześniej numeru telefonu wysyła do banku SMS-a z prośbą o kod i tą samą drogą otrzymuje hasło ważne tylko dla jednej transakcji. Hasła SMS-owe zamiast papierowych wprowadziły m.in. Citibank, BZWBK, mBank i Multibank. Jeszcze bezpieczniejsze są tokeny generujące hasła, które są ważne przez krótki czas, np. 30 sekund. Tokeny przy autoryzacji przelewów stosują m.in. BZWBK, Nordea i BGŻ.
   Najlepsze zestawy zabezpieczeń transakcji przez internet mają ING Śląski oraz BPH. W dwóch pierwszych bankach trzeba nie tylko podać kod SMS-owy, ale i "pokazać" bankowi zainstalowany w komputerze certyfikat (tzw. klucz prywatny).
   Kontaktując się z bankiem przez telefon, najbezpieczniej możemy czuć się w Deutsche Banku (trzeba podać aż dwa hasła jednorazowe) i Nordei (tu wymagane jest hasło jednorazowe - z karty lub tokena) – informuje Gazeta.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.