informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wniosek o wolne przed rozpoczęciem pracy

   Tak zwane "wolne na żądanie", funkcjonujące od 1 stycznia 2003 r., bywają ostatnią deską ratunkową w przypadku nagłych, nieprzewidywalnych sytuacji. Niejasne było jednak, kiedy należy złożyć wniosek o jego przyznanie. Wyrok Sądu Najwyższego rozwiał te wątpliwości.

   Przepisy regulujące kwestię przyznawania urlopu na żądanie mówią, że pracownik ma obowiązek powiadomić o zamiarze jego wzięcia pracodawcę najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy. Nie jest przy tym jednak jasne, czy chodzi o dzień roboczy czy dniówkę, i czy podanie powinno wpłynąć w trakcie trwania tego dnia czy jeszcze przed planowanym rozpoczęciem pracy.
   Częściowo niejasności rozwiązuje wyrok Sądu Najwyższego w sprawie pracownika zwolnionego z pracy po przekroczeniu - zdaniem zakładu - terminu złożenia wniosku. Jak czytamy w uzasadnieniu - "Nie może być tak, że zatrudniony nie stawia się do pracy i nie informuje o tym przełożonego przez cały dzień - argumentował. Firma nie mogłaby wówczas nic zaplanować z obawy, że niespodziewane absencje załogi zniweczą jej zamiary." Zdaniem Sądu, pracownik poinformować pracodawcę powinien jeszcze przed rozpoczęciem planowego dnia swojej pracy.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.