informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości, oraz: admin
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nabywca odpowiada za długi kupionej firmy

   Nabywca przedsiębiorstwa przejmuje wszelkie jego prawa w drodze sukcesji. Dotyczy to również obowiązków, w tym ewentualnych zaległości podatkowych. Należy więc przed finalizacją transakcji upewnić się, czy przejmowane przedsiębiorstwo takich zaległości nie posiada - podaje "Rzeczpospolita".

   Ordynacja podatkowa zawiera przepisy, zgodnie z którymi za zobowiązania finansowe podatnika mogą odpowiadać również osoby trzecie. Dotyczy to również nowego właściciela firmy, wchodzącego w momencie jej nabycia we wszystkie obowiązki poprzedniego właściciela, łącznie ze zobowiązaniami podatkowymi.
   Przedsiębiorca, który chce nabyć firmę, powinien więc upewnić się wcześniej, czy nie ciążą na niej zaległości podatkowe, zobowiązania wobec kontrahentów i innego rodzaju długi. Takie informacje uzyskać można w urzędzie skarbowym: na wniosek kupującego i za zgodą zbywcy, na podstawie art. 306g Ordynacji Podatkowej, urząd wyda zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami. Jeśli później wyjdą nawet na jaw jakiekolwiek zaległości, na mocy wydanego zaświadczenia nabywca, nie będzie już za nie odpowiadał.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 17-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.