informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe ulgi mieszkaniowe
Nowelizacje przepisów, które obowiązywać będą od stycznia 2007 r., zmieniają stawki podatków należnych przy sprzedaży nieruchomości. Nowe przepisy są zdecydowanie korzystniejsze od obecnych dla osób, które sprzedają własne mieszkania i domy - podaje "Gazeta Prawna".
Po pierwsze, opodatkowany zostanie dochód - nie jak do tej pory przychód - ze sprzedaży nieruchomości. Podatek liczbowo wzrasta (z 10% do 19%), jednak znacznie mniejsza podstawa wpłynie korzystnie na jego końcową wysokość. Jeśli sprzedajemy własne mieszkanie, które naszą własnością było przez co najmniej 5 lat - nadal nie podlegamy podatkowi od jego zbycia. Pojawia się też nowa ulga: nie będzie opodatkowana sprzedaż mieszkania, w którym dotychczasowy właściciel był przez przynajmniej 12 miesięcy zameldowany (niezależnie od faktycznego w nim zamieszkiwania).
Z tej ostatniej ulgi skorzystają też zapewne obcokrajowcy - po spełnieniu dodatkowych warunków, mogą uzyskać stałe zameldowanie w Polsce, a więc także ze zwolnienia z PIT przy sprzedaży nieruchomości.
Zdaniem ekspertów, ryzyko wykorzystywania nowych przepisów stricte dla ucieczki od podatku jest niewielkie. Jak mówi Adam Mariuk, menedżer w firmie Deloitte - "Przemeldowywanie się jedynie w celach uniknięcia podatku nie powinno występować zbyt często z uwagi na 12-miesięczny okres."

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 16-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.