informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 13 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie opłaca się zarabiać 6 tys. miesięcznie

   Czy prawdziwe jest twierdzenie, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem podatkowym - im więcej zarabiamy, tym więcej oddawać musimy fiskusowi? Na wątpliwości na łamach "Gazety Prawnej" odpowiadał dr Paweł Wojciechowski.
   "Efektywne obciążenia dochodów z pracy wahają się od 32 proc. do 47 proc. Rosną progresywnie od osób najmniej zarabiających do osób średnio zarabiających, a następnie maleją, wykazując charakter regresywny." - tłumaczy ekspert. Wynika z tego, że najbardziej obciążone podatkami są osoby, które mieszczą się w środkowej części skali dochodów: podatnik otrzymujący wynagrodzenie 2,5 raza wyższe od przeciętnego (ok. 6 tys. zł)
odprowadza w postaci podatków aż 47% dochodów, czyli więcej niż zarabiający np. 100 tys. zł (obciążenie w wysokości 44%).
   Zdaniem Pawła Wojciechowskiego, obecny system podatkowy jest niespójny, dlatego wynikające z niego dla podatników konsekwencje często są niezamierzone i zaskakujące. "Nie wiadomo, dlaczego np. składkę zdrowotną płaci się w sposób liniowy, a składkę rentową w sposób regresywny, chociaż żadna z nich nie ma charakteru ubezpieczeniowego."
   Dodaje jednocześnie, że wypaczony został cel ustaw podatkowych, jakim było zmniejszanie obciążeń osób najuboższych - przykładowo "na wspólnym rozliczeniu małżeńskim korzystają najbardziej osoby z zarobkami między 10 a 16 tys. zł miesięcznie, a nie osoby relatywnie najmniej zarabiające."
   Dr Wojciechowski sugeruje jednocześnie, że prawodawstwo podatkowe powinno iść raczej w stronę większej progresji dochodowej poprzez podniesienie stawek wolnych od podatku - nie zaś, jak obecnie, ustalaniem nowych stawek podatkowych.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 16-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.