informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowi operatorzy, niższe ceny telefonii komórkowej
   Już niedługo w naszym kraju pojawi się kilku nowych operatorów. Oprócz P4, spółki należącej do Netia i islandzkiego Novator , pojawią się także operatorzy wirtualni MVNO (Mobile Virtual Network Operator), którzy będą odkupywać usługi od operatorów posiadających własną infrastrukturę techniczną i sprzedawać klientom. Usługi telefonii komórkowej potanieją.
   P4 planuje wystartować w pierwszym kwartale 2007. Spółka podpisała już porozumienie z Polkomtelem ( operator sieć Plus i sami swoi), dotyczące roamingu krajowego. Klienci P4 będą mogli wykorzystywać sieć Polkomtela w miejscach gdzie zasięg P4 nie będzie docierał. Spółka Netii i Novatora przeprowadziła już negocjacje co do zasad rozliczeń między-operatorskich. Za połączenia kończące się w sieci dotychczas działających operatorów P4 będzie płaciło 44 gr, natomiast koszt połączeń z telefonów stacjonarnych i konkurentów komórkowych kończących się w P4 będzie wynosił 65 gr.
   Również w pierwszej połowie przyszłego roku ma wystartować więcej operatorów typu MVNO. Przykładowo na rynek telefonów komórkowych chce wejść Cyfrowy Polsat i Dialog ( kontrolowany przez KGHM). Obie spółki zapowiadają, że ich dotychczasowy klienci będą mogli kupować usługi MVNO w pakietach powiązanych z dotychczasowymi abonamentami.
   Giełdowa spółka MNI także planuje ruszyć na podbój rynku z operatorem wirtualnym. Ten operator chce uruchamiać swoje usługi w porozumieniu z Orange ( należącym do grupy TP S.A.). Głównym atutem tej sieci będzie oferowany dostęp do atrakcyjnych treści. Z informacji otrzymanych od operatorów komórkowych wynika, że pertraktacje o MVNO prowadzi firma kosmetyczna AVON i sieci handlowe Carefour i Tesco.
   Klienci są bardzo wyczuleni na ceny, a duża konkurencja wymusi ich spadek ( około 15-20 proc). Jednocześnie będzie zauważalny wzrost jakości oferowanych usług, nowych pakietów promocyjnych. Coraz częściej będą wykorzystywane usługi niezwiązane z głosem takie jak sms czy transmisje danych .
   Nie jest wykluczone, że operatorzy sieci komórkowych będą ostrzej atakować rynek telefonii stacjonarnej. Pierwsze z usług ruszą już niedługo np. Era Domowa (stacjonarny numer wykorzystujący technologię komórkową), czy jak telefon komórkowy, który w domu działa na zasadach stacjonarnego oferowany w sieci Orange.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.