informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szansa na zmianę umów z Telekomunikacją Polską
   Telekomunikacja Polska zmienia regulamin świadczenia usług. Niewiele osób wie, że jest to jedyna okazja, by wypowiedzieć umowy zawarte z TP, które zostały podpisane na czas określony - na przykład w ramach akcji promocyjnej - i z tego powodu były praktycznie nie do ruszenia.
   Regulamin jest dostosowany do obowiązującej Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne i rozporządzeń wykonawczych - wyjaśnia Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP. Reguluje zarówno usługi powszechne jak i inne usługi sieci komutowanej czyli usług osiąganych przez wybieranie sekwencji cyfr.
   Dodaje, że regulamin m.in. precyzuje nie sprecyzowane w obowiązujących regulaminach zasady świadczenia usług dla służb powołanych ustawowo do niesienia pomocy - posiadają one numery skrócone, takie jak 112 czy zaczynające się od 9, Abonenckich Usług Specjalnych (radio taxi, pogotowia drogowe, informacja o lekach itp.), usług o podwyższonej opłacie, telefonii internetowej, czy połączeń w ruchu półautomatycznym realizowanych za pośrednictwem telefonistki, w tym Poland Direct.
   Zgodnie z wymogami prawa w nowym regulaminie określono dokładnie zakres obsługi serwisowej i zakres uprawnień abonenta. - Zmieniono też zasady odpowiedzialności TP SA dokładnie je precyzując - informuje Kalinowski. - Dopuszczono również inne formy wysyłki faktur, np. fakturę elektroniczną oraz dostosowano do wymogów prawa tryb postępowania reklamacyjnego znosząc dwuinstancyjność w reklamacjach.
   Istnieje przepis, który mówi, że w związku ze zmianami w regulaminie, klient może wypowiedzieć umowę z operatorem. Spytaliśmy więc rzecznika Telekomunikacji, czy TP dopuszcza taką możliwość również w przypadku umów zawieranych na czas określony oraz w ramach akcji promocyjnych. - Tak dopuszczamy taką sytuację - odpowiada rzecznik Grupy TP. - Abonent powinien w ciągu 30 dni od dnia otrzymania regulaminu zdecydować o ewentualnym wypowiedzeniu umowy.
   To bardzo wygodne rozwiązanie dla abonentów. Trudno bowiem kryć, że konkurencja na rynku na tyle się zaostrzyła, że Telekomunikacja musiała co jakiś czas wprowadzać korzystniejsze oferty dla abonentów. Niestety, z tych lepszych ofert nie mogli z reguły korzystać ci klienci TP, którzy już mieli umowę z Telekomunikacją na czas określony. Dotyczyło to zwłaszcza umów zawieranych w ramach promocji, z których można było korzystać jedynie pod warunkiem, że podpisało się "cyrograf" na rok albo dwa. Tak zresztą postępuje większość operatorów chcąc w ten sposób związać ze sobą klientów.
   Teraz abonenci TP SA mogą to zmienić, uwalniając się od umów z "terminowym cyrografem" przy okazji zmiany regulaminu TP.

   Jak donosi portal internetowy Bankier.pl, Bank Pekao SA zdecydował się na przejęcie wszystkich 442 placówek partnerskich banku BPH. To ważna informacja zarówno dla klientów BPH jak i pracowników tego banku. - Placówki zostaną przejęte wraz z całym departamentem, odpowiedzialnym za ich funkcjonowanie - twierdzi Michał Macierzyński z Bankier. pl. - Mają one funkcjonować obok powstałej w wyniku połączenia sieci blisko 1070 oddziałów. Pekao SA ma też przejąć m.in. call-center Banku BPH.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.