informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak wynająć na dłużej niż 10 lat?

   Kodeks cywilny uniemożliwia zawarcie umowy najmu na czas określony dłuższy niż 10 lat. Przedsiębiorcy stosują więc różne sposoby obejścia tak niekorzystnych dla nich uregulowań - podaje "Rzeczpospolita".

   Zgodnie z art. 661 Kodeksu Cywilnego, umowę najmu zawartą na okres dłuższy niż 10 lat traktuje się jako umowę na czas nieokreślony - co jest o tyle niekorzystne, że może zostać w dowolnym momencie wypowiedziana bez możliwości dochodzenia poniesionych strat. Z drugiej jednak strony ponoszone przez przedsiębiorców inwestycje zwracają się często po czasie dłuższym niż 10 lat; również banki chętniej te inwestycje kredytują po przedstawieniu umowy najmu na cały okres kredytowania.
   Najczęściej stosowane w tym przypadku kruczki prawne pomagają problem obejść. Najpopularniejszym sposobem jest zawieranie dwóch 10-letnich umów najmu, przy czym jedna wchodzi w życie od razu, druga - dopiero po upływie pierwszej. Często problem obchodzony jest poprzez podpisanie umowy przedwstępnej, która gwarantuje, że po upływie czasu pierwszej umowy zawarta zostanie kolejna.
   Czasami przepisy próbuje się obejść zamieniając umowę najmu na umowę dzierżawy - w przypadku tej drugiej bowiem, okres, po którym traktowana jest jako umowa na czas nieoznaczony, wynosi już nie 10 ale 30 lat. Problematyczna w tym przypadku jednak może okazać się kwestia, w jakich okolicznościach umowa dzierżawy może być zawarta - a więc jak zostanie zakwalifikowana w przypadku konfliktu.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.