informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

MCI Management inwestuje w nawigację satelitarną na komórki

   Fundusz MCI Management zainwestował w firmę NaviExpert produkującą oprogramowanie do nawigacji satelitarnej GPS na telefony komórkowe. Firmę stworzyło trzech inżynierów z Politechniki Poznańskiej

   System NaviExpert działa na większości komórek i prowadzi użytkownika do celu za pomocą komunikatów głosowych. Pozwala na planowanie trasy, znalezienie bankomatu, siedziby firmy czy stacji benzynowej - informuje w swoim wczorajszym komunikacie MCI. Z systemu można korzystać po pobraniu na telefon odpowiedniej aplikacji i wykupieniu abonamentu (obecnie 189 zł rocznie) gwarantującego, że dane i mapy będą na bieżąco aktualizowane.
   Firma pracuje nad systemem od 20 miesięcy, od niecałego roku próbuje oferować go na rynku. Jak podaje, zdobyła na razie ok. tysiąca użytkowników. Pieniądze od funduszu MCI pójdą m.in. na rozwój technologiczny systemu, ale przede wszystkim na marketing. - NaviExpert ciągle jest jeszcze słabo rozpoznawany na rynku nawigacji - przyznaje Maciej Hapke, prezes NaviExpert. Hapke, podobnie jak dwaj pozostali założyciele spółki jest inżynierem związanym z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej.
   Fundusz zamierza docelowo zainwestować w NaviExpert 2 mln zł do 2009 r. W pierwszej rundzie dofinansował firmę kwotą 450 tys. zł, za co objął ponad 47 proc. udziałów w spółce. Dawałoby to wycenę całej firmy na poziomie ok. 1 mln zł.
   Są to kwoty raczej skromne. Mimo to transakcja jest ciekawa, bo oznacza wciąż rzadki w Polsce przypadek pozyskania inwestora venture capital przez spółkę technologiczną założoną przez naukowców związanych z uczelnią. Takich firm (określanych fachowo jako spółki spin-off) działa w polskiej gospodarce bardzo mało, co uważane jest za jedną z przyczyn jej ogólnej niskiej innowacyjności. Mało jest także kapitału, za który firmy takie mogłyby się rozwijać. Zdecydowana większość obecnych na polskim rynku funduszy inwestycyjnych niechętnie podchodzi do drobnych inwestycji w bardzo młode firmy, które - choć potencjalnie zyskowne - niosą ze sobą także duże ryzyko.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.