informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

680 mln do wzięcia

   W tym roku mali i średni przedsiębiorcy mają właśnie w listopadzie ostatnią szansę na zdobycie środków z funduszy unijnych. Kwota jest niebagatelna, bo wynosi aż 680 milionów złotych. Ich otrzymanie nie jest jednak łatwe. Jak więc zwiększyć swoje szanse?

1. Dobry biznesplan
Przygotować należy go nie tylko profesjonalnie, ale też w zgodzie z zasadami działania 2.2.1 SPO WKP. Może okazać się więc dobrym wyborem zlecenie przygotowania go firmom specjalizującym się w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.

2. Wkład własny
W przypadku środków z funduszy unijnych, wymagany jest również własny wkład w projekt, na którego dofinansowanie liczymy. Warto rozejrzeć się po ofertach banków - niektóre z nich mają specjalnie przygotowaną ofertę dotyczącą kredytowego prefinansowania inwestycji, a kredyty pomostowe stały się już praktycznie standardem.

3. Spełnienie kryteriów
Najistotniejsze rzecz jasna jest spełnienie kryteriów formalnych, Należy pamietać, aby złożyć w określonym terminie prawidłowo wypełniony wniosek z kompletem wymaganych dokumentów, odpowiednio opisany, dotyczący obszaru działalności wsparcia w ramach działania 2.2.1 SPO WKP.

   Ważne są też pozostałe kryteria, którymi kierować się będzie komisja przyznająca dofinansowanie. A należą do nich ocena merytoryczna oraz techniczno-ekonomiczna wniosku. Jak podpowiada Jarosław Fordoński, wicedyrektor departamentu bankowości dużych przedsiębiorstw BRE Bank: "W zbliżającej się rundzie aplikacyjnej działania 2.2.1 SPOWKP planuje się, aby w projektach, w których udział kredytu lub leasingu wynosi co najmniej 25 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, dołączenie do wniosku promesy stanowiło podstawę do pozytywnej oceny techniczno-ekonomicznej." Radzi przy tym, aby wniosek skonsultować jednak z doradcą do spraw funduszy unijnych.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 10-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.