informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 39 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Załatw swoje sprawy przez pełnomocnika

   Nie wszyscy mamy wystarczająco dużo czasu, aby wszelkie dotyczące nas sprawy załatwiać osobiście. Wyjściem z sytuacji może okazać się powołanie pełnomocnika, którego działania traktowane będą przez organa skarbowe tak samo, jakbyśmy wykonali je osobiście - podaje "Gazeta Prawna".

   Pełnomocnikiem możemy ustanowić tylko i wyłącznie pojedynczą, konkretną osobę fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych. Wskazujemy ją z imienia, nazwiska, adresu i numeru dowodu osobistego. Nie ma natomiast w przepisach ograniczenia co do ilości pełnomocników - można więc powołać ich kilku, określając dla każdego zakres udzielonego pełnomocnictwa. Ustanowić go możemy pisemnie lub ustnie do protokołu - wazne jest to, żeby w aktach widniała informacja o przedstawicielstwie.
   Oczywiście, nie oddajemy w tym momencie własnych uprawnień: w dowolnej chwili możemy wykonywać wybrane czynności sami, lub odwoływać decyzje pełnomocnika. Uwaga jednak: w dalszym ciągu ta osoba reprezentuje ciebie i działa w twoim imieniu. Wybieraj więc osobę naprawdę godną zaufania, taką, co do której masz pewność, że działać będzie w twoim interesie.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 07-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.