informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki szykują świąteczne promocje i pułapki
   W bankach ruszyły gorączkowe przygotowania do świątecznego boomu na kredyty. Bankowcy tradycyjnie będą nam wciskać do kieszeni pożyczki gotówkowe i karty kredytowe. Przy okazji zastawią mnóstwo finansowych pułapek – ostrzega Gazeta Wyborcza.
Ruszył bankowy festiwal promocji. Z reklam wynika, że o pieniądze na święta ma być w tym roku wyjątkowo łatwo. Każdy szanujący się bank chwali się w reklamówkach jednocyfrowym oprocentowaniem szybkiego kredytu. Ale to chwyt reklamowy. Niskie odsetki są dostępne tylko dla wybranych klientów. Gazeta zwraca uwagę, że liczy się nie tylko samo oprocentowanie kredytu, ale także dodatkowe opłaty: prowizje za przyznanie kredytu, obowiązkowe ubezpieczena, miesięczne opłaty administracyjne lub za prowadzenie konta osobistego.
   Z wstępnego sondażu Gazety wynika, że najtaniej można pożyczyć pieniądze na święta w dużych bankach detalicznych. Na przykład pożyczając 5 tys zł na dwa lata w PKO BP trzeba dodatkowo oddać ok. 735 zł, w BPH odsetki wyniosą 930 zł, w Pekao - 1240 zł (a do tego trzeba założyć i opłacać konto osobiste - niecałe 10 zł miesięcznie). Podobne stawki obowiązują w SKOK-ach.
   Najłatwiej jest uzyskać kredyty w mniejszych bankach, ale są one droższe. Niektóre z nich wyjątkowo niechętnie informują o kosztach. Na przykład na infolinii GE Banku telefonista za nic w świecie nie chciał zdradzić, ile wyniesie prowizja od 5-tysięcznego kredytu. Drogie są pożyczki, które można dostać, nie ruszając się z domu. Oprocentowanie Halogotówki Sygma Banku wynosi aż 17,9 proc. rocznie. Np. pożyczając 5 tys. zł, przez dwa lata trzeba oddać bankowi dodatkowo ok. 1800 zł odsetek. W Providencie odsetki od 5-tysięcznej pożyczki wynoszą aż 2300 zł, ale jeśli klient chce zostać obsłużony w ciągu doby we własnym domu, musi dopłacić drugie tyle.
   Dziennik pisze, ze w tym roku bankowcy wraz z kredytami będą wciskać klientom także karty kredytowe. Na przykład PKO BP w ramach akcji "Kredyt na zimę i karta w prezencie" obiecuje, że każdy pożyczkobiorca dostanie w prezencie kartę kredytową z niewielkim limitem.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.