informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zasiłki dla bezrobotnych z Unii

   Zgodnie z przepisami unijnymi, zasiłek dla bezrobotnych zamieszkujących w innym państwie UE niż miejsce świadczenia pracy, może być przekazywany do kraju faktycznego zamieszkania. Jak to zwykle bywa problemy mogą nastręcząć formalności z tym związane - podaje "Gazeta Prawna".
   Aby otrzymać taki zasiłek, należy niezwłocznie po utracie zatrudnienia zgłosić wniosek o transfer zasiłku w odpowiedniej agencji zatrudnienia. Po uzyskaniu potwierdzenia złożenia takiego wniosku, lub jeszcze lepiej - od razu formularza E-303, bezrobotny powinien wrócić do kraju i zarejestrować się we właściwym urzędzie pracy. O dokonanie transferu występuje marszałek województwa. Cały proses może trwać nawet miesiąc.
   Możliwość tranferu zasiłku do kraju zamieszkania daje pracownikowi Rozporządzenie Rady (EWG) nr 1408/71 w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego do pracowników najemnych i ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (Dz.U. UE L z dnia 5 lipca 1971 r. z późn. zm.). Jest to dla bezrobotnych bardzo korzystne, ponieważ często zdarza się, że kwota zasiłku w starszych krajach członkowskich jest porównywalna z kwotą wysokiego wynagrodzenia w Polsce.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.