informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Coraz rzadziej bankrutujemy

   Aktualna koniunktura gospodarcza w krajach Unii Europejskiej jest raczej zwyżkowa. Ogólna ilość bankrutujących firm stale spada - podaje "Gazeta Prawna".

   Poszczególne kraje unijne mają różne procedury dotyczące likwidacji. Często ma to spory wpływ na odsetek zamykanych przedsiębiorstw - skomplikowanie przepisów i koszta likwidacji firmy np. w Hiszpanii były dotychczas na tyle duże, że zwyczajnie bardziej opłacało się zostawić firmę wpisaną do rejestru przy faktycznym zaprzestaniu działalności, niż przeprowadzić likwidację. Z drugiej strony, Słoweńskie bardzo surowe przesłanki prawne wymuszające likwidację, będące częścią ochrony wierzycieli sprawiają, że ilość bankrutujących tam firm plasuje Słowenię na pierwszym miejscu w grupie państw Europy Środkowo-Wschodniej.
   Polska ma się pod tym względem całkiem nieźle. Jak mówi Stanisław Wojtaszek, prezes Creditreform Polska - "Liczba ogłaszanych upadłości jest u nas kilkakrotnie niższa od zgłaszanych wniosków do sądów. Wielu wierzycieli przyznaje, że jedynym celem wniosku o upadłość jest zmuszenie dłużnika do zapłaty. Gdy dłużnik zaczyna płacić, wniosek jest wycofywany." Ilość bankructw cały czas spada. Problem w tym, że dotyczy to głównie upadłości przedsiębiorstw - odnotowuje się natomiast poważny wzrost niewypłacalności osób prywatnych, który - z braku regulacji prawnych upadłości konsumenckiej - nie jest w żaden sposób regulowany prawnie.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-11-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.